Dodatočný prípoj k batériám 18650 a 21700

Samostatné články akumulátorov, nabíjateľných batérií valcového tvaru sa štandardne dodávajú s hladkým kontaktom na pripojenie do držiakov. Kontakt s pólmi riešia poniklované pliešky a pružiny. To je pre prípad ak batérie potrebujete často meniť.

V prípade, že je potrené mať batériu prispájkovanú k obvodu na pevno, neodporúča sa to realizovať klasickou spájkovačkou. Teplo spájkovačky môže spôsobiť nevratné poškodenie batérie a v horšom prípade požiar alebo výbuch.

Z tohto dôvodu sa odporúča k batériám prípoj pribodovať. Na to sa používajú elektrické pulzné bodové zváračky. Vysoký elektrický náboj zváračky dokáže v zlomu sekundy na malom mieste vyvinúť dostatočnú teplotu na privarenie prípoja k pólu batérie, bez toho aby to stihlo ovplyvniť chemické zloženie. Tento postup je najšetrnejší bez vplyvu na životnosť a parametre batérie.

Ako prípoj sa používa niklový pásik hrúbky 0,10 - 0,35mm a šírky 5-10mm.


U nás si preto na každý typ valcovej batérie viete objednať takéto dodatočné prípoje, ktoré sme podľa orientácie označil ako tvar „U" a tvar „Z". Stačí pri objednávke uviesť prípoj tvaru U alebo Z a poček kusov. 

 

Tvar U

Prípoj tvaru U  

 Tvar Z

Prípoj tvaru Z

My používame pásiky z čistého niklu hrúbky 0,15mm, šírky 8mm a s dĺžkou 30mm. Príplatok na dodatočný pripoj je 0,90€/batériu

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie